Дністровська ГАЕС порушила чиїсь розрахунки? І, мабуть, зовсім не державні...


Бажання, воля, віра – сталі і невід’ємні складові успішного розвитку проектів. Мабуть, дуже вірили у грандіозні плани будівництва гідротехнічних споруд на Дністрі іі ініціатори і проектанти, вчені й винахідники, інженери й будівничі. І коли 27 років тому почали зведення цього комплексу на землях Волошківської та Василівської сільських рад Сокирянського району, мали якнайкращі перспективні думки щодо розвитку енергетичної галузі держави, створення зразків великої промисловості у аграрному районі, поліпшення умов проживання …


На спорудженні монолітного крицевого тіла ГАЕС, оснащенні станції найновішим устаткуванням, виконуючи всі пуско-налагоджувальні роботи  трудилися фахівці з усієї України – тисячі спеціалістів. Нині Дністровська ГАЕС потужно працює у парі  з Дністровською ГЕС-1, видаючи для потреб держави дешеву і необхідну електроенергію. ЇЇ могутність має класичні визначення перших осіб держави, які часто бувають у Василівцях: «Дністровська ГАЕС – надійний гарант стабільності України», «Дністровська ГАЕС – це енергетична незалежність держави». Гасла серйозні, вагомі, не з політичних… Зайняті землі під ГАЕС, вкладені державні кошти почали працювати на державу. Гордісно, радісно й перспективно.
Гордиться той, хто титулів набрав… Село Василівка зазнавало ввесь період будівництва великих незручностей, а тут у невеличкому населеному пункті побудували  світлий мега-офіс  «Дирекції філії з будівництва Дністровської ГАЕС ВАТ «Укргідроенерго», тобто управлінці і спеціалісти, які обслуговують велике енергетичне підприємство, працюють саме на Дністровській ГАЕС. І поштова адреса споруди та  зайнятих гідробудівців – село Василівка Сокирянського району.
Об’єкт світового масштабу, великого державного значення розташований дійсно у селі Василівка, і відповідно до чинного українського законодавства повинен мати цю сільську прописку – юридичну адресу, фактичну реєстрацію за місцем знаходження. Саме це і оголосив на зборах трудового колективу підприємства голова правління ВАТ «Укргідроенерго», Герой України Семен Ізрайлевич  Поташник.
   Ось тут і почались глибинні відкриття справжніх перспектив. Весняним турботливим жайворонком озвалась Новодністровська міська рада: «Місто обласного підпорядкування потребує мега-фінансів, інакше Новодністровськ – мертвий» (Дослівно). Пішли ходоки від міської влади першими до обласного керівництва просити, щоб законне рішення замінити … тобто обійти Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»(стаття 5. Місце проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців  передбачає, що державна    реєстрація    юридичних   осіб   та   фізичних осіб  -  підприємців проводиться державним реєстратором виключно у районній,  районній  у  містах  Києві  та  Севастополі   державній адміністрації  за  місцезнаходженням юридичної особи).
 Частиною слави і великими фінансами Дністровських ГЕС-1, ГЕС-2 та ГАЕС дійсно багато років користується Новодністровська міська рада. Цей самоврядний орган дозволив собі мати у штаті 77 працівників, а у Сокирянській міській  раді штат – 15 осіб. Так як відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.1997 № 1349 «Про фінансове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування» рекомендована чисельність виконкому міської ради становить 18-21, а при чисельності населення 7,5 – 10 тисяч чоловік – 7-8 штатних одиниць… То кому ж першому хочеться боронити свою велику зарплату і добре насиджені місця? Законодавство порушується, але ж чиновникам добре…
   Є у злостивості своя природа, вона одна з найгірших на землі… Відміннику освіти, лідеру міського осередку партії  «Фронту змін», публікуючи власні судження варто було б згадати і цей вислів. До того ж педагогу використовувати лексику жаргонну, спілкуючись на сторінках видань, мабуть, не гідно.
   Ще не вкрили себе достойними і творчими справами  «нові  лідери», що побували вже у вожаках багатьох політичних сил, а знову використовують ті ж слогани  «геть,   руки…»    — категоричність – уділ не компромісу і мудрості, а навпаки.
   Зупинимо увагу на рядках Закону України. А ряджена нікчемна круговерть слів – це період, в якому ми вже жили. Силою власних бажань, уяви і завзяття не треба перекреслювати вимоги нового голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайла Михайловича Папієва, який чітко поставив завдання, щоб всі роботи на будівництві Дністровської ГАЕС виконували  організації, зареєстровані за місцем знаходження.
 Відвертим треба бути до кінця. Територія, будова, вкладені державні кошти і можливість мати з цього дивіденди порушують чийсь заздалегідь розроблений розрахунок, і в «боротьбу» вступають прославлені в скандалах вожаки…
 
Ростислав Бузило,
член Національної спілки журналістів України

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте